Google Fotoğraflar manuel olarak nasıl senkronize edilir ve yedeklenir

Sonunda sağlam yeni bir Android telefona yükselttiniz, ancak yine de tüm resimlerinizi eski telefonunuzdan almanız gerektiğini fark ettiniz. Neyse ki Google Fotoğraflar size yardımcı oldu. Artık hangi Android cihazını kullanırsanız kullanın fotoğraflarınızı kaybetme konusunda endişelenmenize gerek yok; Google Fotoğraflar, fotoğraflarınızı Google hesabınız aracılığıyla yedeklemenin bir yolunu sunar. Her zaman olduğu gibi Google Fotoğraflar, fotoğraflarınızı tek bir yerde depolamak ve yönetmek için gelişmiş bir yöntem sunar. Bu nedenle, Google Fotoğraflar yedeklemelerinin nasıl senkronize edileceğini ve dosyalarınızın hemen kaydedilmesini sağlamak için gerekli adımları kapsayan bir kılavuz hazırladık.

Google Fotoğraflar uygulamasını kullanarak resimlerinizi manuel olarak nasıl yedekleyebilirsiniz?

Yedeklemeleri aç

 1. Google Fotoğraflar uygulamasını başlatın.
 2. Oturum açın veya yedeklemelerinizi depolamak istediğiniz Google hesabını seçin.
 3. Yedeklemeyi aç‘a dokunun.
 4. Orijinal kaliteyi veya Depolama tasarrufu‘nu seçin; Wi-Fi olmadığında mobil veriyi kullan için kaydırıcıyı kapalı tutun, çünkü fotoğrafların yedeklenmesi toplu olarak yapıldığında veri kullanımınızı aşabilir, bu nedenle yüklemelerinize bir sınır koymak daha güvenlidir.
 5. Onayla‘ya dokunun.

Google Fotoğraflar’ı manuel olarak senkronize edin

 1. Google Fotoğraflar uygulamasını başlatın.
 2. Uygulamanın sol üst köşesinde bulunan Google hesabı simgenize dokunun.
 3. Yedekleme‘yi seçin.
 4. Fotoğraflarınızı aşağı kaydırın ve saklamak istediğiniz fotoğrafları arayın; fotoğraflar tarihe göre filtrelenir.
 5. Bir görüntüyü senkronize etmek istiyorsanız, bir görüntüye manuel olarak dokunun ve ardından yıldız simgesinin yanındaki bulut simgesini seçin.
 6. Resminiz artık Google hesabınızın bulut deposuna (yedeklerinizin bulunduğu yer) yüklenecektir.
 7. Birden fazla resim yüklemek için Seç‘e dokunun ve ardından fotoğraflarınızı seçin.
 8. Seçilen tüm resimlerde bir onay işareti olacaktır; Resimlerinizi manuel olarak yedeklemeye başlamak için yukarı ok ile bulut simgesine dokunun.

Herhangi bir klasör nasıl yedeklenir

 • Google Fotoğraflar uygulamasını başlatın.
 • Kitaplık‘ı seçin (altta bulunur), “Cihazdaki fotoğraflar“ı bulun ve bir klasör seçin.
 • Yedekleme ve eşitleme için kaydırıcıyı açın.
 • Yedeklerinizi manuel olarak senkronize etmek için bir görüntü seçin ve daha fazla seçeneğe erişmek için üç noktalı menüye dokunun.
 • Resminizi yedeklerinizle manuel olarak senkronize etmek için Şimdi yedekle üzerine dokunun.
 • Klasörünüzden birden çok görüntü seçmek için, klasörünüzdeyken üç noktalı menüye dokunun ve Seç‘i seçin.
 • Yedeklemek istediğiniz resimlere veya tarihe dokunun, ardından üç noktalı menüyü seçin ve Şimdi yedekle‘ye dokunun.

Yedeklerinizi gözden geçirme

 1. Herhangi bir web tarayıcısında (yedeklerinizi kaydettiğiniz yer) Google hesabınıza giriş yapın.
 2. Google Fotoğraflar’a erişmek için kareyi seçin ve tıklayın; alternatif olarak, photos.google.com adresini ziyaret edin.
 3. Manuel olarak yedeklemeyi seçtiğiniz görüntüleri bu sayfada bulacaksınız. Depolama alanınız maksimum kapasitesine ulaşmadığı sürece listenize eklemeye devam edebilirsiniz.
 4. Resminize tıklayın, yuvarlak “I” simgesini bulun ve üzerine tıklayın.
 5. Bu sayfada, dosya boyutunu, görüntünüzün nereden geldiğini ve yedekleme durumunu görüntüleyebilirsiniz.

Google One ile yedeklemelerinizi ve depolama alanınızı yönetme

Depolama için Google hesabınızı kullanmanın ardındaki uyarı, 15 GB sınırına uymanız gerektiğidir. Ancak depolama alanınızı genişletmeniz gerekirse Google One‘a her zaman abone olabilirsiniz. Google One; Google Drive, Gmail ve Fotoğraflar dahil kapsamlı bulut depolama için hepsi bir arada paketinizdir. Neyse ki, aylık veya yıllık olarak faturalanan daha küçük depolama limitleriyle (200 GB ila 2 TB arasında değişen) uğraşmak istemiyorsanız uygun fiyatlı abonelik ücretleri vardır. Ücretli ekstra alan biraz fazlaysa, evinizdeki fotoğrafları yedeklemek için her zaman aile paylaşımını etkinleştirebilirsiniz.

Fotoğraflarınızı asla kaybetmeyin

Google hesabınıza 15 GB’a kadar fotoğraf kaydedebilirsiniz; çok gibi görünmese de, resimlerinizi harici bellek kartları, sabit diskler ve Google One abonelikleri gibi daha büyük depolama birimlerine aktarmanın birden çok yolu vardır. Google Fotoğraflar, hangi Android cihazını kullanırsak kullanalım, en değerli fotoğraflarımızı tek bir yerde tutmamıza olanak tanır. Google Fotoğraflarımız için yedekleme ve senkronizasyonu açmanın kurulumu yalnızca birkaç dakika sürer ve bunu yaptığınızda daha sonra kendinize teşekkür edeceksiniz. Ve Google Fotoğraflar tüm ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa, Google Fotoğraflar’ın aynı şekilde çalışan pek çok harika alternatifi vardır.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
 • Total (0)
Karşılaştır
0