Ana SayfaOtomobilHyundai, elektrikli araç desteğinin bir parçası olarak evde şarj etme ekosistemini başlatıyor

Hyundai, elektrikli araç desteğinin bir parçası olarak evde şarj etme ekosistemini başlatıyor

-

2022 son çeyrekte küresel akıllı telefon üretimi %11 düştü

Trendforce, küresel akıllı telefon pazarıyla ilgili en son araştırmasını yayınlayarak 2022'nin üçüncü çeyreğinde üretimde düşüş...

Hyundai, bu hafta LA Auto Show’da, şirketin yeni bir elektrikli araç alıcısı kitlesini etkileme çabalarının bir parçası olarak müşterilerinin evde şarj etmelerinin yeni bir yolunu duyurdu.

Otomobil üreticisi Hyundai Home, Hyundai sahipleri için güneş panelleri, enerji depolama ve elektrlikli araç şarjı içeriyor. Hyundai, 16 eyaletteki müşterilerin elektrikli araç şarj ihtiyaçları için doğru güç kurulumcularını ve sistemlerini bulmalarına yardımcı olacak bir güneş paneli, ev pili ve ısı pompası üreticisi olan Electrum ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Yeni ortaklık ile Arizona, California, Connecticut, Florida, Illinois, Maryland, Massachusetts, Maine, Missouri, Nevada, New Jersey, New York, Oregon, Pennsylvania, Rhode Island, Virginia, Washington ve Colorado’daki tüketiciler artık kendileri için en iyi ve en uygun fiyatlı güç çözümlerini bulmak üzere Electrum danışmanlarıyla çalışabilir.

Stratejik Çevre Kıdemli Grup Müdürü Ian Tupper’a göre, bu haftaki duyurudan önce bayiler, müşterilerin Ioniq 5 gibi yeni Hyundai elektrikli araçlar için şarj ve depolama kurulumlarını yaptırmak üzere yerel üretici ve güç tedarikçileriyle iletişim kurmasına yardımcı oluyordu.

“Hyundai Home ile sadece elektrikli araç şarjını ve bir elektrikli aracı benimseyebilmeyi değil, etrafındaki tüm ekosistemi gerçekten demokratikleştirmeye çalışıyoruz”. Tupper, LA Otomobil Fuarı’ndaki bir röportajda TechCrunch’a verdiği demeçte, “Müşterilerin enerji depolamak için güneş enerjisine geçmelerini ve sonunda tüm bu sistemleri enerji faturalarını azaltmak için birlikte kullanmalarını kolaylaştırmak istiyoruz” dedi.

Elektrikli araç şarjını daha erişilebilir hale getirme

ABD, özellikle egzoz borularından (fosil yakıtlı araçlar olarak da bilinir) kaynaklanan karbon emisyonlarını azaltmak için giderek daha fazla baskı yaparken, Kaliforniya gibi eyaletler 2035 yılına kadar yeni benzinli araçların satışını yasakladı. bir sonraki yeni araba alımları için elektrikli araçlara, PHEV’lere ve hibritlere bakıyor. Yine de, ABD Nüfus Sayımına göre, kiralar Amerikan konutlarının kabaca üçte birini oluşturuyor ve bu konut stokunun çoğu daha eski, bu da ev sahiplerinin evde ücretlendirmeye erişmek için yatırım yapmaya istekli olmaları gerektiği anlamına geliyor. (Panelleri yükseltin ve çok aileli garajlarda şarj erişimi sağlayın.)

Tek bir aile evinin elektrik panosunu evde bir aracı şarj edecek şekilde yükseltmenin ortalama maliyeti 1.300 ila 3.000 ABD Doları arasında veya daha fazla olabilir. Bunu, pilli elektrikli, hibrit ve fişli elektrikli araçların yüksek fiyatına eklediğinizde, özellikle evde şarja erişimi olmayan çok aileli binalarda yaşayanlar olmak üzere birçok insan evde şarjı karşılayamayacak veya buna erişemeyecek. Bu, Tupper’ın Hyundai’nin dikkate aldığını söylediği bir şey, ancak gelecek planları hakkında herhangi bir somut ayrıntı paylaşamadı.

“Kitlesel benimseme sağlamak istiyorsak, bu sorunu kiracılar için çözmemiz gerekiyor ve bu yüzden ona birkaç farklı şekilde saldırıyoruz. Tupper, TechCrunch’a verdiği demeçte, mümkün olduğunca fazla şarj altyapısı oluşturmaya teşvik etmek için onlarla birlikte çalışıyoruz ve bunu müşterilere ücretsiz olarak vermeye çalışıyoruz. “Stratejik bir ortaklık yaklaşımı benimsiyoruz ve oyuncuları gerçekten bir dizi çözüm sunacak şekilde belirlemeye çalışıyoruz. Şarj merkezinin üretimini veya gelişimini desteklemeye yardımcı olabileceğimiz bir şehir varsa, harika. Ancak, düşük güçlü AC şarjını bile teşvik etmemizin bir yolu varsa. Buna da bir göz atacağız.”

Hyundai-Ioniq-6-EV

Tupper, Hyundai’nin Electrum gibi ortaklarıyla, Electrum’un şu anda hizmet verdiği 16 eyalet dışında diğer eyaletlerdeki daha fazla müşteriye daha fazla şarj ve güç depolama seçeneği getirmek için çalıştığını söylüyor.

Tupper, “Daha yeni başlıyoruz,” dedi, “Kılavuz ilkelerimiz, müşterilerin yalnızca doğru ürünleri değil, aynı zamanda doğru ürünleri doğru fiyata almalarıdır. Electrum, müşterinin pazarda doğru çözümü bulmasına yardımcı oluyor, bu şekilde gerçekten sunabiliyoruz, genellikle yerel bir sağlayıcıya giderek normalde elde edeceklerinden çok daha iyi bir anlaşma.

-- Reklam --

Oppo Find X6’nın Kamera Dizaynı Gün Yüzüne Çıktı

Oppo'nun Find X6 serisi amiral gemisi telefonlarını 2023'ün ilk çeyreğinde küresel pazarda duyurması bekleniyor. Serinin en az iki model (Find X6...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz