Ana SayfaOtomobilHyundai resmi olarak Ioniq 5 N ile ilk kez sahnede

Hyundai resmi olarak Ioniq 5 N ile ilk kez sahnede

-

Spotify Premium Ücretlerine Zam Geldi!

Günümüzün en çok kullanılan uygulamalarının başında gelen Spotify, premium abonelik ücretlerine Şubat ayında %42 oranında...

Hyundai Ioniq 5 N, dünyanın en kötü saklanan sırrıdır ve yine de muhtemelen Hyundai tarafından şimdiye kadar piyasaya sürülmesi en çok beklenen otomobildir. Şirket, özel N bölümüyle performans dünyasına adım attığından beri, büyük bir hayran ve takipçi kitlesi topladı. Hyundai rallileri ve yarışmaları kazandı ama pek çok sürücünün kalbini kazanan mütevazi i30 N oldu.

Ioniq 5 N her zaman kaçınılmazdı, Kia EV6 GT temelde Hyundai için bir tanıtım gibi – sanki şirket hızlı bir elektrikli Ioniq 5 için herhangi bir talep olacağından emin değilmiş gibi. Ioniq 5 birçok satış rekoru kırmaya devam edecek.

Hyundai, ödüllü elektrikli otomobilinin yaklaşan N versiyonu hakkında dünyaya tanıtmanın zamanının geldiğine karar verdi ve onu N bölümünü kutlayan bir videoya gizlice yaymaktan daha iyi bir fırsat olabilir mi? N Vision 74, Top Gear 2022 Instant Icon unvanını aldı ve şirket, Ioniq 5 N’yi açığa çıkarma zamanının geldiğine karar verdi.

Yaklaşık 8 dakikalık bir videoda onun sadece bir anını görüyoruz ama yine de burada – hala kamuflajlı ama artık saklanmıyor. Şimdiye kadar hakkında ne biliyoruz? Kia EV6 GT’ye güç veren aynı teknolojiye dayalı olacak, ancak daha fazla güçle gelebilir ve pist odaklı olabilir – pilleri en iyi durumda tutmak için büyük frenler, yükseltilmiş süspansiyon, daha agresif aero ve çok daha iyi soğutma bekleyebilirsiniz.

Mevcut N bölümü teknik danışmanına göre, test edilen birçok farklı güç çıkışıyla Ioniq 5 N 620 hp’ye kadar çıkabilir. Drift modu Kia’da da yerini alacak.

Gerçek bir süper araba avcısı olacak ve kendisinden önceki herhangi bir N versiyonu kadar iyi idare edecek ama şimdiye kadarki en büyük ve en ağır Hyundai N olacak. Bu gerçekten kaçış yok ve pil paketinin düşük olmasına rağmen, aracın çekiş kontrolünü ve tork vektörünü fazla mesai yapmaya devam edecek.

Elektrikli arabaların ortaya çıkmasıyla birçok şirkete ikinci bir şans verildi. Birçoğu ikinci bir rüzgar yakaladı, ancak Hyundai biraz kasırga yakalamış gibi görünüyor, Elektrikli otomobil dünyasına ilk önce ve tam hızda girdi.

Başlangıçta, biraz değiştirilmiş bir Toyota Prius’a benzeyen orijinal Ioniq’imiz vardı ve kimse Ioniq 5’i beklemiyordu – o araba birdenbire ortaya çıktı. Mutlak bir talep çığını başlattı ve Hyundai eski, mantıklı ve sıkıcı tasarım dilinden uzaklaştı ve doğrudan 22. yüzyıla sıçradı.

İlk tanıtım videosu yayından kaldırıldıktan sonra daha fazlasının gelmesini bekleyebiliriz. Bu, Ioniq 5 N’nin piyasaya sürülmesinden önceki son aşama ve şirket, lansman tarihi konusunda hala ağzı sıkı olsa da, bunu çok fazla sürmeyeceğini düşünebiliriz.

Ioniq 6 N’nin önümüzdeki yılın sonu için planlanmış durumda ve Ioniq 5 N’nin alabileceği tüm ödülleri toplaması için biraz zamana ihtiyacı olacak.

-- Reklam --

Xiaomi Pad 6 ve Pad 6 Pro Sızıntıları Paylaşıldı!

Xiaomi Pad 5 ve Pad 5 Pro, 2021'de Xiaomi'nin tablet serisini yeniden canlandırdı. Aradan geçen bir yıl sonunda Xiaomi,...
Ahmet Ekinler
Ahmet Ekinlerhttps://ahmetekinler.com/
Uzmanlık alanı dijital medya ve pazarlama. Teknolojiye merakı ve aşırı ilgilisi onu teknoloji bloğunda makale yazma ve inceleme konularında uzman yapıyor. Her ne kadar Apple hayranı olsa da başarılı teknolojik ürünleri takdir eder.
KaynakArenaev

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz