Netflix yakında sizi yaklaşan filmlerini ve şovlarını izlemeye davet edebilir

Akış devi Netflix, bu yılın başlarında büyük abone kayıplarının ardından bazı büyük adımlar atmak zorunda kaldı: daha ucuz, reklam destekli bir katman yakın zamanda başlatıldı ve hesap paylaşımına yönelik kısıtlamalar gelecek yıl başlayacak. Bu hareketler kitleler arasında popüler değildi, ancak şirket üçüncü çeyrek için bir miktar büyüme kaydetti. Ancak 2022’de yaptığı çabalara rağmen, yolda birkaç havuç olabileceğine dair işaretler var. Şimdi bu potansiyel avantajlardan biri hakkında bazı ayrıntılar öğreniyoruz.

Geleneksel Hollywood stüdyolarına çok benzeyen Netflix’in, gelecek sürümleri test ettiği bir ön izleme programı vardır. Önizleme Kulübü olarak bilinen bu programa şu anda 2.000 abone katılıyor. Ancak, The Wall Street Journal’ın bildirdiği gibi, Netflix, geri dönüş yapmak ve gelecekteki projeleri şekillendirmek için daha kullanışlı geri bildirimler sağlama umuduyla kulübü büyük ölçüde genişletmek istiyor olabilir. Önizleme Kulübüne daha kaç kullanıcının katılabileceği tam olarak belli olmasa da, kaynaklar dünya çapında “onbinlerce kullanıcının” gelecek yılın başlarında bu programa katılabileceğini iddia ediyor.

Önizleme Kulübü’nün varlığı Mayıs ayında Variety tarafından onaylandı, ancak program aslında bir yılı aşkın bir süredir yürürlükte. Journal, platformun çığır açan hiti “Don’t Look Up”ın abone geri bildirimlerinden nasıl yararlandığını ve ilk ön izleme grubunun filmi “çok ciddi” bulduğunu bildirdi. İçerik oluşturucuların bu geri bildirimi – Netflix’in özel bir yükümlülüğü olmaksızın – aldığı ve filme daha fazla mizah katmaya karar verdiği bildirildi.

Şirket gelecek yıl içerik üretimi ve edinimi için bu yılki 18 milyar dolardan biraz daha az olan 17 milyar dolar harcıyor. Bu para, Netflix’in son zamanlarda geliştirilen bulut oyun sisteminin yanı sıra büyük biletli filmlerini ve dizilerini kazımak için video oyunlarına gidecek. Bu gelişmeler ile genel olarak daha fazla abone ve sürekli kar elde etmek için çok önemli olacaktır.

Ek not: Netflix ayrıca çalışanlarından yayın öncesi içeriklerle ilgili geri bildirim toplar ve bunu yapımcılara da gönderir.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0