Ana SayfaAkıllı TelefonSamsung Galaxy S23 serisi uydu iletişim özelliği ile gelebilir

Samsung Galaxy S23 serisi uydu iletişim özelliği ile gelebilir

Samsung, yeni nesil Galaxy akıllı telefon serisinde uydu iletişim işlevlerini monte etmek için teknoloji geliştirme çalışmaları yürütüyor. İridyum, güçlü bir uydu iletişim ortağıdır. Apple ve Huawei'nin 'uydu-akıllı telefon' iletişimi ile donatılmasının ardından rekabete katılan Samsung, uydu iletişim telefonu pazarının genişleyip genişlemeyeceğine dikkat çekiyor. Düşük Dünya Yörüngesi (LEO) Yerden 700 ila 2000 km yükseklikte yörüngede dönen yapay bir uydu Iridium, 66 düşük yörüngeli iletişim uydusu kullanarak uzayda ses ve veri iletişim hizmetleri sağlar. Samsung, uydu iletişimindeki teknolojik zorlukların üstesinden gelmek için son iki yıldır hazırlanıyor.

-

OnePlus, iki yeni PC monitörünü duyurdu

OnePlus, 12 Aralık'ta Hindistan'da iki yeni oyun monitörünü piyasaya süreceğini duyurdu.İki modelden biri, 27 inçlik...

Samsung, uydu iletişimini akıllı telefonlara getirme konusunda bir kez daha Apple‘dan ilham almaya ve Amerikan şirketinin izinden gitmeye hazır görünüyor. Apple, Globalstar ile ortaklık yoluyla çalışan iPhone 14 ve iPhone 14 Pro hatlarında uydu üzerinden çalışan Acil SOS özelliğine sahip ve Samsung’un şimdi de Galaxy S23 ailesine uydu iletişimini getirmek için Iridium ile birlikte çalıştığı söyleniyor.

İridyum, ses ve veri hizmetleri sağlayan 66 güçlü bir Alçak Dünya yörünge uydu takımyıldızıdır. Samsung, son iki yıldır uydu iletişimini akıllı telefonlara getirme konusundaki teknik zorlukların üstesinden gelmek için çalışıyor ve sonunda bunu başarmış gibi görünüyor. Çünkü Galaxy S23 serisinin piyasaya sürülmesiyle birlikte uydu aracılığıyla metin mesajları ve küçük resimler (yüzlerce kbps cinsinden) gönderebileceğiniz söylentileri var.

Daha önce özel bir uydu telefonu gördüyseniz, asıl zorluk anteni küçülterek boyutunu ikiye katlamadan normal bir akıllı telefona monte edebilmekti.

Samsung, bu özelliğin Kore’deki arazi alanı küçük olduğundan ve 5G hizmetiyle çok iyi kapsandığından bu özelliğin kendi sahasında başarılı olmasını beklemiyor, ancak bunun Kuzey ve Güney Amerika, Avrupa, Çin (özellikle altyapının çok iyi gelişmediği bölgelerde) ve Rusya’da gerçek bir başarı olabileceğini düşünüyor.

Önceki sızıntılara ve söylentilere göre Galaxy S23 ailesi, Qualcomm’un yakın zamanda piyasaya sürdüğü Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinin daha yüksek bir sürümünü özel olarak kullanacak ve lansman Şubat ayının ilk haftasında gerçekleşecek.

-- Reklam --

Netflix mobil uygulamasına yedi yeni oyun geliyor

Netflix, Android ve iOS için mobil uygulamasında oyun portföyünü istikrarlı bir şekilde genişletiyor ve kataloğa yedi yeni ekleme var....
KaynakGsmarena

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz