Ana SayfaOtomobilTesla yeni teslimat ve üretim rekorları kırdı

Tesla yeni teslimat ve üretim rekorları kırdı

Tesla (TSLA), üçüncü çeyrekte 343.000 elektrikli otomobil rekoru teslim ettiğini açıkladı. Şirket, son 3 ayda teslim edilen 343.000'den fazla araç ve üretilen 365.000'den fazla araçla hem teslimat hem de üretim rekorlarını önemli oranda aştığını doğruladı.

-

Apple iPhone 14 Pro sevkiyat hedefini 20 milyon adet düşürdü

Apple'ın en yeni nesil iPhone'ları, özellikle de iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max'i...

Tesla, üçüncü çeyrek satış ve üretim rakamlarını doğruladı ve şirket çalışanları ve hissedarlarının kutlamak için birçok nedeni var. Şirket, bu yılın Temmuz ve Eylül ayları arasında 343.000 elektrikli otomobil teslim etti ve bu bir rekordu. Son üç ayda üretilen 365.000’den fazla Tesla ile üretim rekoru da kırıldı.

Üretilen otomobillerin çoğunluğu Tesla Model 3 ve Tesla Model Y idi ve bunların 346.000’i üretildi ve yaklaşık 325.000’i müşterilere teslim edildi. Bu şirket için alışılmadık bir durum, ilk defa bu kadar çok sayıda araç stoğuna sahip oluyor. Teknik olarak, tüm bu araçlar zaten satıldı ve ya transferde ya da taşınmayı bekliyor.

Tesla Model S ve Tesla Model X, üretilen yaklaşık 20.000 otomobilden oluşuyordu ve bunların tam olarak 18.672’si teslim edildi. Yine, üçüncü çeyrekte üretilen tüm arabalar zaten satıldı ve nakliyeyi bekliyor.

Yüksek üretim rakamları, şirkete beklenmedik bir baş ağrısı getirdi – makul fiyatlarla ulaşımı güvence altına almak, sahiplerine teslim edilmeyi bekleyen yaklaşık 20.000 arabanın arkasındaki nedendi.

Tesla bu yıl şimdiye kadar 929.750 elektrikli araç üretti, şirket hala yıl sonuna kadar üretimini artırmayı planlıyor. Giga Berlin’in üretimini artırması, Giga Texas’ın hız kazanması ve Giga Shanghai‘nin yakın zamanda yenilenmesi ile şirket, 1,5 milyon adede yakın üretime rahatlıkla ulaşacak.

-- Reklam --

Nobody 2 İçin Çekimler Yakında Başlıyor!

2021 yılında hayatımıza giren ve ilk andan itibaren izleyenlerde muhteşem bir etki bırakan Nobody, serinin 2. filmi için çekimlere...
KaynakArenaev

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz