Ana SayfaSosyal MedyaWhatsApp Sonunda iOS ve Android Arasında Sohbet Verilerini Aktarabilecek

WhatsApp Sonunda iOS ve Android Arasında Sohbet Verilerini Aktarabilecek

WhatsApp Sonunda büyük bir yenilik geliyor. İlerleyen günlerde gelmesi beklenen güncelleme ile iOS ve Android cihazlar arasında sohbet verilerini aktarabilecek.

-

Birkaç hafta boyunca söylentilerin ardından, WhatsApp nihayet mesaj geçmişinin ve içeriğin Android ve iOS arasında aktarılmasını sağladı. Bu özellik, bugün Samsung‘un Unpacked etkinliği sırasında resmi olarak duyuruldu. Galaxy Z Fold3 ve Z Flip3, iOS cihazlarından yeni katlanabilirlere aktarımları kapsayan buna izin veren ilk cihazlar olacak.

Bu özellik, “önümüzdeki haftalarda” diğer tüm Android cihazlara ve iPhone’lara ulaşmadan önce kademeli olarak Android 10 veya üzeri Samsung cihazlarında kullanıma sunulacak. Bu yeni seçenek için net bir zaman çerçevesi yok, ancak görünüşe göre Samsung, iPhone kullanıcılarını Samsung’a geçiş yapmaya ikna edebileceği umuduyla münhasırlık sağlamak için ipleri çekti. WhatsApp, Android kullanıcılarının iPhone’lara ne zaman veri aktarabileceklerini netleştirmedi.

Hem iOS hem de Android cihazlar USB-C üzerinden Lightning kablosuna (tüm modern iPhone’larda rahatlıkla bulunan kablo) fiziksel olarak bağlandığında sohbetleri aktarmak mümkün olacaktır. İnternet üzerinden platformlar arasında aktarım yapamayacaksınız.

Sohbet geçmişinizin, resimlerinizin ve sesli mesajlarınızın birden fazla bulut yedeğine sahipseniz, yedekler birleştirilmez. Bunun yerine, yeni bir yedekleme yapıldığında aktarılan veriler mevcut yedeklemenin üzerine yazılacaktır.

WhatsApp, on yıldan fazla bir süre önce kurulduğu günden bu yana dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri haline geldi. O zamandan beri, mesajlaşma uygulaması her zaman tek bir cihazdaki tek bir örnekle sınırlıydı. Telefonları değiştirmek, mesajların, resimlerin, sohbetlerin ve sesli notların yeni bir cihaza geri yüklenebilmesi için kullanıcıların yerel depolamaya yedekleme yapmaları gerektiği anlamına gelirdi, ancak işletim sistemleri arasında veri aktarımı hiçbir zaman mümkün olmadı.

Ayrıca bkz: WhatsApp, 1 Kasım’da Android 4.0.3, iOS 9, KaiOS 2.5.0 Desteğini Bırakacak

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

KaynakTheverge

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here