Ana SayfaİpucuWhatsApp Toplu Medya Silme (Resim,Video,GIF vb...)

WhatsApp Toplu Medya Silme (Resim,Video,GIF vb…)

WhatsApp, kullanıcılara kolay medya yönetimine yardımcı olmak için yeni bir Depolama Yönetim Aracı ekledi. Ayrıca WhatsApp Media Forwards - Görseller, Videolar, GIF'ler ve diğer her şeyi yalnızca birkaç dokunuşla toplu olarak silme özelliğini de getiriyor. Adım adım WhatsApp toplu medya silme...

-

WhatsApp, dünyadaki akıllı telefon kullanıcılarının çoğu için nihai bir sosyal mesajlaşma uygulaması haline geldi. Sohbet uygulamasının her gün 100 milyar mesaja katkıda bulunan 1,5 milyardan fazla aktif kullanıcısı var. Böyle bir ölçekte, geliştiriciler için hizmeti bir saniyenin küçük bir kısmı için bile etkilemeden bazı yeni özellikler getirmek aynı derecede zor bir görev haline geliyor.

Buna ek olarak, WhatsApp, kullanıcılara kolay medya yönetimine yardımcı olmak için yeni bir Depolama Yönetim Aracı ekledi. Ayrıca WhatsApp Media Forwards – Görseller, Videolar, GIF’ler ve diğer her şeyi yalnızca birkaç dokunuşla toplu olarak silme özelliğini de getiriyor.

Her bir medyayı ileriye doğru seçmek ve gereksiz görüntüleri, videoları, sesleri ve belgeleri silmek zaman alabilir. Ancak, toplu medya kaldırma seçenekleriyle bu, birkaç dakikanızı almayacak. Gelin hep birlikte adım adım ilerleyelim.

Ayrıca bkz: WhatsApp Kişisi Nasıl Eklenir ve Silinir ?

WhatsApp Depolama Yönetim Aracı

Eylül ayında WhatsApp, Beta yapısına Depolama Kullanımı bölümünü ekledi. Kullanıcılar, iletilen ve büyük dosyaların silinmesine yol açan “Önerilen Temizleme” özelliği için oldukça memnun kaldı. Bu özellik, kullanılan depolama alanına göre sohbetleri de listeliyordu. Tüm bu özellikler ve işlevler, diğer bazı değişikliklerle birlikte kararlı yapı için kullanıma sunuldu. Şimdi gelin depolama yönetimini nasıl gerçekleştireceğinize bir göz atalım.

Instagram & Whatsapp
  1. Play Store’a giderek WhatsApp’ı son sürüme güncelleyin.
  2. Şimdi Ayarlar > Depolama ve Veri > Depolamayı Yönet’e gidin ve Depolamayı Yönet‘i seçin.
  3. Aşağıdaki pencerede, Medya ayrıntılarını ve “Öğeleri gözden geçir ve sil” seçeneğini göreceksiniz.
  4. “Öğeleri gözden geçir ve sil” seçeneğine dokunun ve ardından Medya Yönlendirmelerini veya 5MB boyutundan büyük dosyaları seçme seçeneğini belirleyin.
  5. Dokunduktan sonra, ilgili medyayı kolayca seçip kalıcı olarak kaldırabileceğiniz galeride açılacaktır.
  6. Bu kadar!
  7. Kullanıcıların içeriği tanımlayabileceği, gözden geçirebileceği ve toplu olarak sildiği dosyaları güvenli hale getirmenin ve yönetmenin daha iyi bir yoludur. Hem Android hem de iOS cihazlar için kullanılabilir.

WhatsApp’ın kullanıcı deneyimini daha da geliştirmek için daha fazla kullanışlı özellik sunacağını umuyoruz.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here