Ana SayfaSosyal MedyaWhatsApp, Hesapları Silmekten Vazgeçti!

WhatsApp, Hesapları Silmekten Vazgeçti!

Açıklama, gizlilik politikası ve hizmet şartlarındaki güncellemenin yürürlüğe gireceği 15 Mayıs'ta Twitter üzerinden geldi. Şirket, neredeyse alaycı bir şekilde şunları söyledi: “Tamam mı. Bunu yapalım. Hayır, kişisel mesajlarınızı göremiyoruz. Hayır, hesabınızı silmeyeceğiz. Evet, istediğiniz zaman kabul edebilirsiniz."

-

Facebook’un satın aldığı mesajlaşma uygulaması WhatsApp, tartışmalı gizlilik politikası ile ilgili yeni bir mesaj paylaşarak, kullanıcıların kişisel mesajlarını görememelerini ve kullanıcılar istedikleri zaman yeni şartları kabul edebilecekleri için hesabı silmeyeceklerini açıkladı.

Açıklama, gizlilik politikası ve hizmet şartlarındaki güncellemenin yürürlüğe gireceği 15 Mayıs’ta Twitter üzerinden geldi. Şirket, neredeyse alaycı bir şekilde şunları söyledi: “Tamam mı. Bunu yapalım. Hayır, kişisel mesajlarınızı göremiyoruz. Hayır, hesabınızı silmeyeceğiz. Evet, istediğiniz zaman kabul edebilirsiniz.”

Şirket, Ocak ayının başlarında tartışmalı gizlilik politikası güncellemesiyle devam edeceğini, ancak kullanıcıların bunu “kendi hızlarında” okumalarına izin vereceğini ve ayrıca ek bilgiler sağlayan bir afiş göstereceğini söyledi.

whatsapp

Ocak ayında mesajlaşma platformu, kullanıcıları Facebook ve grup firmalarıyla sınırlı kullanıcı verilerini paylaşabileceği yeni bir gizlilik politikası hazırladığını bildirdi. Küresel bir tepki uyandırdı ve kullanıcıları diğerlerinin yanı sıra Telegram ve Signal gibi rakip uygulamalara göndererek WhatsApp’ın yeni politika lansmanını Mayıs’a kadar ertelemesini ve güncellemenin, kullanıcıların işletmelerle mesajlaşmasına izin vermeye odaklandığını ve kişisel konuşmaları etkilemeyeceğini açıklığa kavuşturmasını istedi.

WhatsApp, yurtiçi mesajlaşma platformu BiP başta olmak üzere Türkiye’deki birçok kullanıcıyı diğer mesajlaşma uygulamalarına kaptırdı. Uygulama, cep telefonu operatörü Turkcell tarafından geliştirilmişti.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here