Ana SayfaSosyal MedyaWhatsApp, 1 Kasım'da Android 4.0.3, iOS 9, KaiOS 2.5.0 Desteğini Bırakacak

WhatsApp, 1 Kasım’da Android 4.0.3, iOS 9, KaiOS 2.5.0 Desteğini Bırakacak

Bu, dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma hizmetinin 1 Kasım 2021'den itibaren artık Android 4.0.3, iOS 9 ve KaiOS 2.5.0'da çalışmayacağı anlamına geliyor. Yukarıda belirtilen işletim sistemlerinden herhangi birini çalıştıran akıllı telefonlar/özellikli telefonlar kullanıyorsanız, WhatsApp'ı kullanmaya devam etmek için varsa daha yeni bir sürüme güncellemeniz veya yeni minimum gereksinimlere sahip bir telefona geçmeniz gerekiyor.

-

WhatsApp mevcut olduğu platformların eski sürümleri için desteği bırakıyor. Bu en son Aralık 2020’de gerçekleşmişti. Bir yıl içinde, Facebook’un sahip olduğu anlık mesajlaşma hizmeti, eski cihazlarda servisini ne zaman durduracağını açıkladı.

Resmi WhatsApp SSS sayfasına göre, mesajlaşma uygulaması, geçen yılın sonunda minimum olarak belirlenen işletim sistemlerinin sürümleri üzerinde çalışmayı durduracak.

Bu, dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma hizmetinin 1 Kasım 2021’den itibaren artık Android 4.0.3, iOS 9 ve KaiOS 2.5.0‘da çalışmayacağı anlamına geliyor.

whatsapp

Yukarıda belirtilen işletim sistemlerinden herhangi birini çalıştıran akıllı telefonlar/özellikli telefonlar kullanıyorsanız, WhatsApp’ı kullanmaya devam etmek için varsa daha yeni bir sürüme güncellemeniz veya yeni minimum gereksinimlere sahip bir telefona geçmeniz gerekiyor.

Şirket, Kasım 2021’den itibaren WhatsApp’ın minimum Android 4.1 Jelly Bean, iOS 10 veya KaiOS 2.5.1 gerektireceğini belirtiyor. Ek olarak firma, iOS sürümü ne olursa olsun, bir iPhone aracı ile uygulamanın çalışmayacağını açıkça belirtiyor.

Ayrıca bkz: WhatsApp Sonunda iOS ve Android Arasında Sohbet Verilerini Aktarabilecek

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

KaynakYahoo

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here