Ana SayfaİpucuYasaklı Sitelere Nasıl Girilir?

Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir?

Yasaklı sitelere nasıl girilir, öğrenmek ister misiniz? İşte en kolay 6 yöntem...

-

Motorola Razr 40 Ultra Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Motorola, bugün iki yeni katlanabilir telefon piyasaya sürdü. Bu telefonlar Razr 40 ve Razr 40...

Son zamanlarda artan erişim kısıtlamaları, web sitelerinin daha da sinir bozucu hale gelmesine neden oldu. Sadece Türkiye değil, birçok ülke internete kısıtlamalar getirerek, erişimi kısıtlanan, yasaklı sitelere girişler tamamiyle kaldırdı.

Bunlara ek olarak ofisinizde, okulunuzda ve gittiğiniz hemen herde erişime kapalı olan yasaklı sitelere girmeniz için aşağıya bir rehber oluşturduk. Çünkü insan bazen özgürlüğü tamamen yaşamak isteyebilir. Ancak unutmamak gerekir ki; okullardaki ve ofislerdeki bu filtreler bir amaca hizmet ederken, yetkililer tarafından sıklıkla kötüye kullanılırlar.

Engellenen web sitelerine erişmek için ne yapmanız gerekiyor? İşte size en kolay yöntemler. Bu yöntemler arasında VPN, uzantılar, DNS, proxy web siteleri ve diğerleri bulunur.

Erişimi Engellenen Yasaklı Sitelere Girme Yolları

1. Engeli kaldırmak için VPN kullanın.

VPN (Sanal Proxy Ağı), cihazınızı internet üzerinden başka bir ağa güvenli bir şekilde bağlamanızı sağlar. Böylece, engellenen web sitelerine, dilediğiniz her yerden erişmenizi sağlar. VPN kullanıdığınız da IP adresiniz başka bir ülkedeymiş gibi görünür.

Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir? - 2019

Ayrıca uygulamaları indirebilir, ülkenizde engellenen siteleri açabilir veya okuldaki sitelerin engelini kaldırmanın bir yolu olarak kullanabilirsiniz.VPN, verilerinizi kimsenin görmemesi ve tanıması zor olan çöp değerine dönüştüren bir tünel görevi görür. Kesintisiz internet deneyimini kullanabilmenin ve tadını çıkarmanın tonlarca ücretsiz / ucuz VPN hizmeti var.

İlgili ipuçları:

2. Görünmez Olun: Proxy Sitelerini Kullanın

İşverenler ya da yöneticiler sıkılıkla internet erişimine kısıtlama koyar. Profesyonel bir ortamda, video akışı, sosyal ağlar ve hatta kişisel e-postalar gibi bazı web sitelerine erişiminizi kısıtlayan belirli sınırlar çizerler. Zaman zaman, engellenen web sitelerine erişmenin bir yoluna ihtiyacınız vardır.

Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir? - 2019

Bu durumlarda ise, proxy siteleri bir kurtarma yöntemi görevi görür. Bununla birlikte, engellemeyi kaldıran bir proxy’nin VPN kadar güvenli olmadığını unutmayın. İnternet dünyasında, web deneyiminizi ‘sınırsız’ yapan yüzlerce proxy sitesi vardır. Proxy sitelerii genel olarak, engellenen siteyi internet sağlayıcılarından gizler. Bunun sonucunda web sitelerine erişmenize izin verir.

İlgili ipucu: Android’de proxy sunucu bağlantısı nasıl oluşturulur ?

3. URL yerine IP Adresi kullanın

Her web sitesinin URL’inin kayıtlı olduğu bir IP adresi vardır. Siteyi engelleyen yetkililer, genel olarak IP adresi yerine URL’yi doğrudan yasaklamış olabilir. Bu durumda, web sitelerinin engellemesini kaldırma arayışımız burada bitebilir. Herhangi bir web sitesinin IP adresini almak için yapmanız gereken şey basittir.

Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir? - 2019

Başlat’a CMD yazın, Komut İstemi’ni açık. ping google.com yazın. Google yazan yere girmek istediğini adresi yazmanız gerekir. IP kullanmak, bölgenizdeki engellenen web sitelerine erişmek için basit bir yoldur. Ancak, web sitesi de IP’sini gizlemişse, bu yöntemle açılmayacaktır.

Ayrıca bkz: Android Telefona Gelen Reklamlar Nasıl Engellenir?

4. Tarayıcınızdaki Proxy’i Değiştirin

Ofisinizde veya okulunuzda, birden fazla ağ sunucu kullanıyor olabilir. Bu nedenle de bazı proxylerde web sitelerine erişim kısıtlanmış olsa da, diğerlerine erişilebilir bir durumda olduğu görülür. Bu nedenle, okulunuzda ya da ofisinizde engellenen sitelerine erişmek isteyebilirsiniz.

Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir? - 2019

Web tarayıcılarımızdaki ağ proxy ayarlarını devre dışı bırakmak zor bir iş değildir. Bağlantıları veya ağ seçeneğini web tarayıcınızın ayarlarında bulmanız yeterlidir. Burada, proxy yok seçeneğini seçebilir veya kurumunuzda sınırsız gezinme sağlayan başka bir tane kullanabilirsiniz.

Ayrıca bkz: Telefona Dizi Nasıl İndirilir?

5. Google Translate’i kullanın

Basit ama en kısa yollardan birisidir. Kurumlar ve hatta ülkeler bazen Google Translate’i yasaklamıyor. Muhtemelen bir eğitim aracı olduğundan dolayı hiç kimse onu okuldaki veya ofislerdeki bilgisayarlarda engellemiyor. Bu nedenle, bu araçla, engellenen web sitesini, bildiğiniz başka bir dile çevirerek kısıtlamayı atlayabilirsiniz. Google Translate’i deneyin ve kendiniz görün. Engellenen web sitelerine erişmek için başka bir basit yol.

Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir? - 2019

Aynı şekilde yasaklı bir sitenin engelini kaldırmak için Microsoft’un Bing çeviri hizmetini de kullanabilirsiniz. Okuldaki ve ofisdeki web sitelerinin engelini kaldırmak için, başka çeviri hizmetleri de mevcut.

İlgili ipucu: Google Translate ile Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir!

6. Eklentiler aracılığıyla engeli kaldırma

Artık hemen tarayıcının kendine ait bir uygulama mağazası var. Buradaki Uygulama Mağazalarından, proxy, vpn, ip gibi anahtar kelimeleri girerek, dilediğini şekilde ücretsiz birçok uzantı edinebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Takipçilerini Üzecek Haber! OnlyFans Müstehcen İçerikleri Yasaklıyor

Bu uzantıların bazılarında ücret söz konusu iken, bazıları premium düzeyde ücretsiz hizmetler sunmaktadır. Kullandığını tarayıcının uygulama mağazasına gitmek için, örneğin Chrome uygulama mağazası gibi bir arama yapabilirsiniz.

Ayrıca bkz: Google Alternatifi En İyi 12 Arama Motoru

-- Reklam --

Samsung Galaxy S24 Ultra, kamerasıyla çığır açabilir

Samsung'un yeni amiral gemisi akıllı telefonlarıyla ilgili son söylentilerde, Galaxy S24 Ultra'nın önemli bir kamera özelliği alacağı ortaya çıktı....
Ayşen Sıla
Ayşen Sıla
Yeni dünyaya olan merakımla birlikte pekişen yazım alanında da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Tam şu anda kendi kitabımı kaleme alırken, dünyamızı kuşatan ve hayatımızın bir parçası haline gelen teknolojiye dair her şeyi ilgiyle takip ediyorum.

1 Yorum

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!