Ana SayfaOyunFotoğraflarınıza renk katmak için Android'deki en iyi 10 AR oyunu ve uygulaması

Fotoğraflarınıza renk katmak için Android’deki en iyi 10 AR oyunu ve uygulaması

-

YouTube İçin En İyi Video Yapma Uygulamaları 2023

YouTube üzerinden para kazanmak isteyen herkes video içeriği üretebilmek için kolları sıvadı. Eğer siz de...

Uygulama mağazanızda gezinirken AR (artırılmış gerçeklik) destekli uygulamalarla karşılaşmış olabilirsiniz. Ancak AR teknolojisi tam olarak nedir ve uygulamalarımızı ve oyunlarımızı nasıl etkiler? Artırılmış gerçeklik, gerçek dünya ortamlarını ve nesneleri bilgisayar tarafından üretilen grafiklerle geliştirilmiş sanal öğelerle birleştiren dijital teknolojidir. AR uygulamalarını ve oyunlarını yüklemek, size karışık bir gerçeklik algısı verir, ancak bu uygulamalardaki her şeyin gerçek dünya ortamını taklit edeceği sanal gerçeklik noktasına kadar değil.

AR teknolojisine en önemli katkılardan biri Google’dır. Google, geliştiricilerin AR uygulamaları ve oyunları yapmak için gerekli API’lere erişebildiği AR işlevselliği için tasarlanmış bir platform olan ARCore’u (AR için Google Play Hizmetleri) geliştirdi ve piyasaya sürdü. Google gibi katkıda bulunanlar sayesinde, AR tabanlı uygulamalar ve oyunlar yıllar içinde önemli bir büyüme kaydetti.

Peki, güvenilir Android telefonlarımıza AR oyunları ve uygulamaları eklemeyi neden önemsiyoruz? En iyi Android uygulamalarından bazıları, sıradan fotoğraflara yaratıcı bir hava katmak, kullanıcıları gerçekçi AR modelleriyle eğitmek ve evinizden çıkmadan gelecekteki satın alma işlemleri için fikirlere danışmak için AR teknolojisine bağlıdır. AR ile dünya sizin elinizin altındadır.

Mobil Fotoğrafçılık haftası projesinin bir parçası olarak, Android cihazınızda ekran yakalamak için harika bir şekilde çalışan etkileyici fotoğraf çekme modlarına sahip en iyi AR destekli uygulama ve oyunları seçmek için ilham aldık.

Pikmin Bloom

Niantic, AR oyunlarında, özellikle de Pokémon GO’da çok sayıda tanıdık IP sunarak artırılmış gerçeklik konusunda yolunu biliyor. Ama aslında Nintendo Pikmin büyüsünü arka bahçeniz, bahçeniz, ailenizin piknik masası ve kelimenin tam anlamıyla her yer dahil gittiğiniz her yere getiriyorsunuz. Pikmin’e aşina değilseniz, bunlar parlak renklerde küçük yarı bitki yarı hayvan türleridir.

Pikmin Bloom’da fidan dikmekten, Pikmin’i yolmaktan ve başında açan çiçekleri toplamak için Pikmin’inize nektar beslemekten siz sorumlusunuz. Bu yüzden, bir Pikmin ordusu toplayıp büyütürken, favorilerinizi gerçek dünya ortamında gösteren bir fotoğraf çekimi ile onları keşfetmeye çıkarın. Ne de olsa, bahçenizin yanında kendi bitki koruyucularınızın resmedilmesi, yaz mahsulünüz için biraz şans getirebilir.

Pikmin Bloom
Kullanıcı Puanı: 4.1

Jurassic World Alive

Neredeyse bir Jurassic Park filminin içindeymişsiniz gibi, en yakınınızdaki kentsel şehirde dolaşırken bir T-rex’in canlandığını görmeyi hiç hayal ettiniz mi? Jurassic World Alive, farklı Dinozor türlerini topladığınız ve diğer dinozorlarla savaştığınız Pokémon GO benzeri bir oyundur.

AR modu başlangıçta etkinleştirilmemiştir, ancak açılması yeterince kolaydır. Koleksiyon’a gidin ve AR düğmesine dokunun. AR modunu etkinleştirmek, koleksiyonunuzdaki herhangi bir dinozoru çevredeki gerçek dünya ortamında oluşturmanıza olanak tanır ve ardından uygulama içinde bir fotoğraf çekebilir veya video kaydedebilirsiniz.

Jurassic World Alive
Kullanıcı Puanı: 4.1

Ingress Prime

Niantic’in başka bir ürünü olan Ingress’in oynanışı, Exotic Matter (XM) olarak bilinen bir kaynağı kontrol etmek için rakip bir fraksiyona karşı rekabet ettiğiniz biraz daha hafif tarafta (mutlaka savaşıp toplama yapmıyorsunuz). Göreviniz, fraksiyonunuzla birlikte çalışmak ve portallar (çevrenizdeki önemli noktalar) üzerinde hak iddia etmek, böylece fraksiyonunuzun diğerine üstünlük kazanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Ingress Prime, bir oyundan çok, başka bir gerçeklik biçimidir. Portalların fotoğraflarını çekmek ve onaylatmak, deneyim puanı kazanmanıza yardımcı olur. En önemlisi, fraksiyonunuzun ele geçirebileceği yeni portallar üreterek bir fırsat penceresi açıyorsunuz. Önerme (yüzeysel olarak) basit görünse bile, bir dahaki sefere dışarı çıkıp etrafınızdaki nesnelerin fotoğraflarını çekmek için bir teşvik aradığınızda Ingress Prime denenecek uygulama olabilir.

Ingress Prime
Kullanıcı Puanı: 3.5

Inkhunter – try tattoo designs

İşlerin nasıl görünebileceğini görmek için AR deneyimleriyle oynarken dövmeler, işlemeden önce önizleme yapmak için mükemmel öğelerdir. Artı, kim Mike Tyson gibi yüzlerinde bir dövme ile nasıl göründüklerini görmek istemez ki? Böylece, vücudunuzun hangi bölümünü seçerseniz seçin, cildinizde hangi sanatın iyi göründüğünü görmek, bolca eğlencenin bulunabileceği yer burasıdır.

Her zaman kendinizin, arkadaşınızın veya ailenizin derilerinin her yerinde mürekkeple nasıl göründüğünü merak ettiyseniz, Inkhunter oynamak için eğlenceli bir uygulamadır. Ve herkesin iyi bir şekilde gülebilmesi için önizleme yaparken ekran görüntüleri alabilirsiniz.

INKHUNTER – try tattoo designs
Kullanıcı Puanı: 4.6

Knightfall AR

Oturma odanızdaki masanın üzerinde bir kule savunma oyununu canlandırmayı düşündünüz mü? Knightfall AR ile, Kutsal Kâse’yi Memlük Savaşçılarından koruyan Tapınak Şövalyeleri rolünü üstlenerek bunu yapabilirsiniz. Birincil oyun modunun dışında, kilidi açılmış karakterlerinizi herhangi bir düz yüzeye yerleştirebilirsiniz. Banyo zemini, yemek alanı veya verandanız olabilir. Karakterlerinizin en cesur pozlarını sergilerken fotoğraflarını çekmek için herhangi bir seçim yeterli olacaktır; bu, rol yapma kariyerinize hızlı bir başlangıç yapmak için ihtiyacınız olan şey olabilir.

Knightfall™ AR
Kullanıcı Puanı: 3.8

Google Lens

Yanından geçerken çok dikkat etmediğiniz için her gün gördüğünüz bir nesnenin adını söyleyemiyor musunuz? Ya da belki seyahat ediyorsunuz ve yakındaki reklam panolarını ve tabelaları okuyamıyorsunuz. Bu metnin ana dilinize çevrilmesi kullanışlı olacaktır. Google Lens sizin için uygun uygulama olabilir. Bilgi güçtür ve şık mobil cihazınız bu bilginin kilidini açmanın anahtarını elinde tutar.

Google Lens, bir resmi veya yerleşik kameranızı kullanarak her şeyi taramanıza olanak tanır. Bu, daha önce gördüğünüz bir şey hakkında kesin bilgilere ihtiyaç duyduğunuzda, ancak bunun ne olduğuna dair parmağınızı koyamadığınızda kullanışlıdır. Resimler sonuçta 1000 kelimeye bedeldir.

Google Lens
Kullanıcı Puanı: 4.7

Snapchat

Kullanıcıların genellikle video ve fotoğraf yüklemelerinden oluşan paylaşılan hikayeler oluşturmasına olanak tanıyan popüler anlık mesajlaşma uygulaması Snapchat’i duymuş veya duymuş olabilirsiniz. Özçekim yapmaktan çekiniyorsanız, uygulama içinden fotoğraf çekerken havayı hafifletmek için aptalca filtreler ekleyebilirsiniz. Snapchat, deneyebileceğiniz bir sürü eğlenceli filtreye sahiptir ve yakın zamanda, çevrenizdeki yerel yerler için kendi AR efektlerinizi ve deneyimlerinizi oluşturmak için Özel Landmarker (Lens Studio’nun bir parçası) olmak üzere daha fazla AR özelliği kullanıma sunmuştur.

Bir dahaki sefere dışarıdayken bu AR oluşturma aracını kullanarak resimlerinizi canlandırın ve ardından hikayeyi paylaştıktan sonra arkadaşlarınızdan nasıl bir tepki aldığınızı görün.

Snapchat
Kullanıcı Puanı: 4.2

Wayfair

Yeni bir deri kanepenin oturma odanıza nasıl sığacağını ve nasıl görüneceğini ya da maun bir yemek masasının yeni dolaplarınıza uyup uymayacağını hiç merak ettiniz mi? Wayfair, herhangi bir fiyat aralığında ve istediğiniz tarzda çok sayıda ev mobilyası ve dekoruna erişmenizi sağlar. AR teknolojisi burada devreye giriyor. Mağazanın mobilyalarından dilediğinizi seçip, evden çıkmadan evinize ekleyebilirsiniz, üstelik AR aracılığıyla. Bu şekilde, yeni ürününüzü satın almadan önce nasıl göründüğünü inceleyebilirsiniz.

Ne satın aldığınızı önceden görselleştirmenize yardımcı olmanın yanı sıra, zaman kazandıran uygulama içi fırsatları ve pazarlıkları güvence altına alabilirsiniz. Ayrıca, bir sonraki satın alma işleminizde tavsiye almak için bu mobilyanın ekranınızda nasıl göründüğüne dair ekran görüntüleri alarak arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşabilirsiniz.

Wayfair – Shop All Things Home
Kullanıcı Puanı: –

Civilisations AR

BBC’nin sanal tarihi koleksiyonunu görüntüleyerek avucunuzun içinde müze benzeri bir deneyim yaşayın. Bu uygulamada 30’dan fazla tarihi hazine keşfedilecek. Uygulamadan eklenen parçacıklarla bu nesneleri hareket ettirebilir, fotoğraf çekebilir ve bu eski uygarlık eserleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Uygulamada bulacağınız bu koleksiyondaki AR nesnelerine örnek olarak Torquay Müzesi’nden eski Mısır mumyası, Galler Ulusal Müzesi’nden Rodin’in The Kiss’i ve Henry Moore’dan bazı ikonik heykeller verilebilir.

Telefonlar artık öğrenmeye engel olmak zorunda değil. Bir daha tarih dersi verirken, sınıfınızdan BBC’nin Civilizations AR uygulamasını indirmesini isteyin. Belki bu sefer ilgilerini çekerler ve tarih dersinin kıymetini bilirler.

Civilisations AR
Kullanıcı Puanı: 2.8

Inkhunter

Dövme yaptırmanın artıları ve eksileri vardır ve bir tasarıma karar vermek zor olabilir. Daha sonra pişman olmak istemezsin. Inkhunter, bu kararı verirken başvurabileceğiniz bir uygulamadır. Uygulama, cildinizin yüzeyine sanal bir tasarım (özel veya seçilmiş bir ön ayar) yerleştirir, sanki dövmeyi gerçekten yaptırmadan size aitmiş gibi. Fotoğraf çekebilir, tasarım beklentilerinizi paylaşabilir ve sanal dövmenizin açısını analiz edebilirsiniz.

Bir dahaki sefere bir dövmenin sana mı yoksa vücuduna mı uygun olduğundan emin olmadığında, bu uygulamaya bir göz at ve nasıl göründüğünü ön izle! Unutmayın kalıcı vücut sanatı konusunda çok acele etmeyelim.

AR teknolojisine gözlerimizi açıyoruz

İster anıları kaydedin, ister seyahat ederken fotoğraf çekin, ister maceralarınızı yayınlamak için yeni bir medya biçimi ekleyin, mobil fotoğrafçılık rahatlatıcı bir aktivitedir. Ancak bazen, izleyicilerimiz üzerinde kalıcı bir etki bırakmamızı engelleyebilecek, sade ve yavan fotoğraflar veya ayırt edilmesi zor görüntüler çekiyoruz.

Ekstra yardım için AR işlevine döndüğümüz yer burasıdır. Artık galerimize zekice bir açı ve benzersiz bir yetenek ekleyerek işleri değiştirebiliriz. Fotoğraf çekme seanslarınız için yaratıcı teşvike ihtiyaç duyduğunuzda, sizi meşgul edecek çok sayıda harika AR destekli Android oyunumuz var.

-- Reklam --

Tesla Cybertruck Üretimi 2024’e Ertelendi!

Tesla'nın tuhaf görünümlü Cybertruck'ının, ilk olarak 2019 Kasım'ında duyurulduktan sonra bu yılın ortalarında seri üretime başlaması gerekiyordu. Bunun gibi...
Ahmet Ekinler
Ahmet Ekinlerhttps://ahmetekinler.com/
Uzmanlık alanı dijital medya ve pazarlama. Teknolojiye merakı ve aşırı ilgilisi onu teknoloji bloğunda makale yazma ve inceleme konularında uzman yapıyor. Her ne kadar Apple hayranı olsa da başarılı teknolojik ürünleri takdir eder.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz