Ana SayfaOtomobilTesla Bitcoini Tekrar Mı Kabul Edecek?

Tesla Bitcoini Tekrar Mı Kabul Edecek?

Mayıs ayında, şirket ödeme olarak bitcoin almayı bıraktığında, şirket bir bildiri yayınladı ve bitcoin madenciliği süreci "daha sürdürülebilir enerjiye geçtiğinde" bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlayacağını söyledi. Ayrıca şirketin “Bitcoin'in enerjisinin/işleminin %1'ini kullanan diğer kripto para birimlerine baktığını” da ekledi.

-

En İyi Açık Dünya Oyunları!

Günümüzde oyun dünyası oldukça kendini geliştirmekte gelişen teknoloji ile her türlü moda sahip oyun türleri çıkmakta. Özellikle oyuncuların tercih ettiği açık dünya oyunları çokça...

Bu yılın başlarında Tesla, arabaları için bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i kabul etmeye başladı ancak birkaç gün sonra şirket, kripto para birimini kullanmanın çevresel etkisine ilişkin endişelerini öne sürerek bunu sonlandırdı. Haliyle piyasa da bayaa bir karıştı. Şimdi ise Tesla’nın CEO’su Elon Musk, şirketin muhtemelen araç alımları için tekrar bitcoin kabul etmeye başlayacağını söylüyor.

Ayrıca, yenilenebilir enerji kullanım yüzdesinin büyük olasılıkla yüzde 50 veya üzerinde olduğunu ve bu sayıyı artırmaya yönelik bir eğilim olduğunu doğrulamak için biraz daha özen göstermek istediğini de sözlerine ekledi. Ayrıca, bu devam ederse, Tesla’nın büyük olasılıkla bitcoin kabul etmeye devam edeceğini söyledi.

Mayıs ayında, şirket ödeme olarak bitcoin almayı bıraktığında, şirket bir bildiri yayınladı ve bitcoin madenciliği süreci “daha sürdürülebilir enerjiye geçtiğinde” bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlayacağını söyledi. Ayrıca şirketin “Bitcoin’in enerjisinin/işleminin %1‘ini kullanan diğer kripto para birimlerine baktığını” da ekledi.

Tesla

Kripto para madenciliği, enerji yoğun bir süreç olan karmaşık matematiksel bulmacaları çözmek için diğer makinelere karşı rekabet eden bilgisayarları içeriyor. Tahminler, bitcoin madenciliğinin yıllık olarak Hollanda ile aynı miktarda enerji aldığını iddia ediyor.

Ayrıca bkz: Tesla Rakiplerini Solladı – 1 Milyar Dolar Kârın Sırrı

-- Reklam --
KaynakBBC

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.