Ana SayfaAkıllı TelefonYeni iPhone 13 Serisi Pil Tasarrufuna Odaklanacak!

Yeni iPhone 13 Serisi Pil Tasarrufuna Odaklanacak!

Güvenilir bir kaynağa göre Apple, yeni iPhone'lar için daha büyük piller kullanacak. Bununla birlikte, bu ancak daha büyük pil hücresini yerleştirmek için fazladan alan elde ettikten sonra gerçekleşecek. 

-

3 Yeni Fortnite Oyunu Geliyor

2017 yılında piyasaya çıkan ve o günden bu yana sürekli gelişerek milyonlarca oyuncuya ulaşan Fortnite...

Daha önce, iPhone 13‘lerin geliştirilmiş hızlı şarj teknolojisiyle geleceğine dair haberler çıktı. Raporlar, serinin 25W hızlı şarj teknolojisini destekleyeceğini belirtti.

Şimdi ise, önceki bilgilere ek olarak, pille ilgili başka bir bilgi bulunuyor. Bu sefer, yeni iPhone’larda artan pil boyutu ve daha küçük bileşenler ile ilgili bir haberle geldik.

Güvenilir bir kaynağa göre Apple, yeni iPhone’lar için daha büyük piller kullanacak. Bununla birlikte, bu ancak daha büyük pil hücresini yerleştirmek için fazladan alan elde ettikten sonra gerçekleşecek. 

Apple’ın bu daha büyük pil için yer kazanmak adına daha küçük bileşenler kullanacağı söyleniyor. Bildirildiğine göre Apple, yeni telefonlarda çevre birimleri için IPD’nin (Entegre Pasif Aygıtlar) benimsenmesini de artırdı.

İlginizi Çekebilir: Apple iPhone 14 Serisi LTPO OLED Ekranlara Sahip Olacak!

Yine, bu çevre birimlerinin boyutu daha küçük olacak. IPD’lerin benimsenmesindeki büyük artışla birlikte, TSMC ve Amkor gibi çip üretim ortaklarının sağlam iş fırsatları elde etmesi planlanıyor. Yalnızca iPhone’lar değil, iPad’ler ve MacBook’lar bile daha küçük bileşenlere sahip olacak.

Ayrıca bkz: Apple iPhone 13 Serisi, Portre Modu ve ProRes Deneyimi Sunacak

Üstelik daha önceki bir sızıntı, Apple iPhone 13 serisinin mevcut iPhone 12 serisine kıyasla boyut olarak daha kalın olacağını ortaya çıkarmıştı. iPhone 13 serisini sabırsızlıkla bekliyoruz.

iPhone 1 Milyar Satış Rakamını Aştı

Frostpunk 2 Oyun İçi Videosu Geldi

Hayatta kalma, şehir kurma ve kaynak yönetimi türlerindeki Frostpunk’un ilk oyunu 2018 yılında yayımlanmış ve kısa sürede büyük beğeni...
Ayşen Sıla
Ayşen Sıla
Yeni dünyaya olan merakımla birlikte pekişen yazım alanında da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Tam şu anda kendi kitabımı kaleme alırken, dünyamızı kuşatan ve hayatımızın bir parçası haline gelen teknolojiye dair her şeyi ilgiyle takip ediyorum.