Apple iPhone 13 Serisi, Portre Modu ve ProRes Deneyimi Sunacak

Apple’ın yeni nesil iPhone 13 serisini bu yıl Eylül veya Ekim aylarında piyasaya sürmesi bekleniyor. Her yıl olduğu gibi, iPhone’un yeni modeli küçük ama rafine değişiklikler getirecek. Yeniliklerin bu sefer kameralar, hızlı şarj ve depolama bölümünde olması bekleniyor. Yeni raporlar ise iPhone 13 serisinin Portre Moduna dikkat çekiyor.

Apple, 2016 yılında iPhone 7 serisi ile Portre modu (fotoğraflar için) özelliğini resmi olarak yayınladı. Şimdi ise iPhone 13 serisinin bu özelliği videolara getireceği konuşuluyor. Videolar için Portre modu, derinlik sensörünün yalnızca özneye odaklanırken arka plan için bulanıklık efekti oluşturacağı fotoğraflara benzer şekilde çalışıyor.

Ek olarak, Apple’ın yaklaşmakta olan Apple iPhone 13’teki videolar için ProRes özelliği sunduğu da söyleniyor. Bu özellik, kullanıcıların videoları daha yüksek kalitede ve postta düzenleme için daha kolay bir formatta kaydetmesine izin verecek. Bu özellik, mevcut iPhone 12‘nin Pro modellerinde görülen ProRaw özelliğine benzer olacak. Bununla birlikte ProRes, iPhone 13’ün Pro modellerine özel olacak.

İlginizi Çekebilir: Apple iPhone 13 Serisine Dair Yeni Detaylar Var

Video çekimlerinin yanı sıra Apple, mevcut fotoğraf filtrelerini bazı yeni filtrelerle güncellemeyi planlıyor. Ayrıca, tüm görüntüye filtre uygulamak yerine, gelecek iPhone’lar kullanıcıların belirli nesnelere filtre uygulamasına izin verecek.

Ayrıca bkz: Apple iPhone Telefonlar, Satış Rekorları Kırıyor!

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0