Ana SayfaOtomobilElon Musk bu yıl 11 milyar dolar vergi ödeyecek

Elon Musk bu yıl 11 milyar dolar vergi ödeyecek

Bu haftanın başlarında, Demokrat ABD Senatörü Elizabeth Warren, Musk'ın vergi ödemesi ve "herkesten bedavaya araklamayı" durdurması gerektiğini Twitter'da söylemişti. Musk, "Bu yıl tarihteki herhangi bir Amerikalıdan daha fazla vergi ödeyeceğini" söyleyerek yanıt verdi.

-

Dünyanın en zengin adamı ve elektrikli otomobil üreticisi Tesla Inc.’in CEO’su Elon Musk; Pazar günü Twitter’da bu yıl 11 milyar dolardan fazla vergi ödeyeceğini söyledi. Musk’ın bu yıl 11 milyar dolardan fazla vergi ödemesi; Amerika Birleşik Devletleri İç Gelir Servisi’ne (IRS) ödenecek rekor bir miktar.

Bu haftanın başlarında, Demokrat ABD Senatörü Elizabeth Warren; Musk’ın vergi ödemesi ve “herkesten bedavaya araklamayı” durdurması gerektiğini Twitter’da söylemişti. Elon Musk, “Bu yıl tarihteki herhangi bir Amerikalıdan daha fazla vergi ödeyeceğini” söyleyerek yanıt verdi.

Tesla CEOsu, Kasım ayında 1,05 milyar dolarlık Tesla hissesi satmıştı ve bu, Musk tarafından Kasım ayında satılan Tesla hisselerinin toplam miktarını 10 milyar dolara yaklaştırıyor.

elon-musk

Elon Musk, lüks elektrikli otomobil üreticisinin 934.091 hissesini hisse başına ortalama 1.166 dolar fiyatla sattı. Ayrıca şirketin 2.15 milyon hissesini satın aldı. Tüm işlemlerden sonra Musk, güveniyle birlikte Tesla’da 169 milyon hisseye sahip.

Bkz: Yeni iPhone 13 Pro, Elon Musk Büstüyle Satışa Çıktı!

-- Reklam --
Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here