Apple iPhone 13 Serisinde Touch ID Olmayabilir!

Yeni nesil Apple iPhone serisinin duyurulmasına sadece birkaç hafta kala, iPhone 13 serisi hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkmaya devam ediyor. Son gelişmede, Bloomberg’den Mark Gurman, Touch ID’li iPhone ile ilgili ayrıntıları ortaya koyuyor.

Gelen bilgilere göre Apple bu sene, iPhone 13 serisine Touch ID olarak adlandırılan güvenlik sensörünü eklemeyebilir. Kaynağımız, Cupertino merkezli teknoloji şirketinin ekranın altına Face ID eklemek için “uzun vadeli bir hedefi” olduğunu da ekliyor.

Apple’ın teknoloji için uzun vadeli bir taahhüdü olduğu için Face ID’ye bağlı kaldığı açık görünüyor, ancak iPhone’ların en azından markanın düşük kaliteli modelleri için Touch ID alma olasılığı var. Ama bu sene gerçekleşmeyebilir.

Ayrıca bkz: iPhone Sahipleri Dikkat! Citizen Lab, iPhone Tarafından Algılanamayan Bir Virüsün Ortaya Çıktığını Açıkladı!

Kaynağımız, iki olasılıktan bahsediyor. Apple’ın şu anda sunduğuna benzer şekilde, ekran içi Face ID’ye sahip üst düzey iPhone modeller ve ekranın üst kısmındaki bir çentik içine yerleştirilmiş Face ID sensörlerine sahip düşük kaliteli modeller bulunabilir.

İlginizi Çekebilir: Apple Bu Yıl 60 Milyon iPad Satmayı Hedefliyor!

Apple iPhone 13 serisinin biraz daha küçük bir çentikle gelmesi bekleniyor ve Pro modellerinde 120Hz yenileme hızına sahip olacak. Şirketin bu sefer 1 TB dahili depolama modeli de sunacağı da bilgiler arasında.

Ayrıca bkz: iPhone 13 Serisi, 14 Eylül’de Satışa Sunulabilir

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0