Ana SayfaAkıllı TelefonApple iPhone 13 Serisinde Touch ID Olmayabilir!

Apple iPhone 13 Serisinde Touch ID Olmayabilir!

Gelen bilgilere göre Apple bu sene, iPhone 13 serisine Touch ID olarak adlandırılan güvenlik sensörünü eklemeyebilir. Kaynağımız, Cupertino merkezli teknoloji şirketinin ekranın altına Face ID eklemek için "uzun vadeli bir hedefi" olduğunu da ekliyor.

-

3 Yeni Fortnite Oyunu Geliyor

2017 yılında piyasaya çıkan ve o günden bu yana sürekli gelişerek milyonlarca oyuncuya ulaşan Fortnite...

Yeni nesil Apple iPhone serisinin duyurulmasına sadece birkaç hafta kala, iPhone 13 serisi hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkmaya devam ediyor. Son gelişmede, Bloomberg’den Mark Gurman, Touch ID’li iPhone ile ilgili ayrıntıları ortaya koyuyor.

Gelen bilgilere göre Apple bu sene, iPhone 13 serisine Touch ID olarak adlandırılan güvenlik sensörünü eklemeyebilir. Kaynağımız, Cupertino merkezli teknoloji şirketinin ekranın altına Face ID eklemek için “uzun vadeli bir hedefi” olduğunu da ekliyor.

Apple’ın teknoloji için uzun vadeli bir taahhüdü olduğu için Face ID’ye bağlı kaldığı açık görünüyor, ancak iPhone’ların en azından markanın düşük kaliteli modelleri için Touch ID alma olasılığı var. Ama bu sene gerçekleşmeyebilir.

Ayrıca bkz: iPhone Sahipleri Dikkat! Citizen Lab, iPhone Tarafından Algılanamayan Bir Virüsün Ortaya Çıktığını Açıkladı!

Kaynağımız, iki olasılıktan bahsediyor. Apple’ın şu anda sunduğuna benzer şekilde, ekran içi Face ID’ye sahip üst düzey iPhone modeller ve ekranın üst kısmındaki bir çentik içine yerleştirilmiş Face ID sensörlerine sahip düşük kaliteli modeller bulunabilir.

İlginizi Çekebilir: Apple Bu Yıl 60 Milyon iPad Satmayı Hedefliyor!

Apple iPhone 13 serisinin biraz daha küçük bir çentikle gelmesi bekleniyor ve Pro modellerinde 120Hz yenileme hızına sahip olacak. Şirketin bu sefer 1 TB dahili depolama modeli de sunacağı da bilgiler arasında.

Ayrıca bkz: iPhone 13 Serisi, 14 Eylül’de Satışa Sunulabilir

Frostpunk 2 Oyun İçi Videosu Geldi

Hayatta kalma, şehir kurma ve kaynak yönetimi türlerindeki Frostpunk’un ilk oyunu 2018 yılında yayımlanmış ve kısa sürede büyük beğeni...
Ayşen Sıla
Ayşen Sıla
Yeni dünyaya olan merakımla birlikte pekişen yazım alanında da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Tam şu anda kendi kitabımı kaleme alırken, dünyamızı kuşatan ve hayatımızın bir parçası haline gelen teknolojiye dair her şeyi ilgiyle takip ediyorum.
KaynakBloomberg