Ana SayfaAndroid HaberleriAndroid 11 Yenilikleri ve Güncelleme Alacak Telefonlar

Android 11 Yenilikleri ve Güncelleme Alacak Telefonlar

Android 11 işletim sistemi yayınlandı. Tüm özellikler belli oldu mu? Hangi cihazlar Android'in yeni güncellemesini alacak?

-

Sessiz oldu ama etkili oldu. Google, uzun süredir beklenen Android 11 işletim sisteminin fişini taktı.

Yeni sürüm Android akıllı telefonlarını güçlendirmek için yoluna devam ediyor. Google’ın bu sene iddialı yazılımı, iOS 14 işletim sisteminin karşısına kapı gibi dikilecek. Yeni akıllı telefonlarda bulunan işletim sistemi olmasının yanında birçok modele de Android 11 güncellemesi eklenecek.

Bunları biliyoruz ya yeni sürümün nasıl özellikler getireceğini biliyor muyuz? Biz de tam bunun için buradayız. Gelin altından girip üstünden çıkalım ve şu Android 11 işletim sistemi neymiş görelim.

Android 11 Özellikleri ve Değiştirdiği Sistemler

Seçimlerde en göze batan özelliklere yer vereceğiz. Bu özellikle dışında da tabii ki gözden kaçan yenilikler artılar olacaktır, artık onları da siz değerli takipçilerimizin mesajlarında görmek istiyoruz. :) Biz yavaş yavaş özelliklere geçelim. Zira işimiz uzun.

Android 11

Yeni Medya Sistemi Kontrolü

Medya kontrolleri yenileniyor. Eğer akıllı telefonunuz bir Bluetooth cihaza bağlı ise ya da akıllı TV veya kulaklık hiç fark etmez, daha çok kontrole sahip olacaksınız. Yeni ayarlarla beraber özellikler derinleştirilecek. Bağlı olduğunuz cihazların medya kontrolleri detaylanacağı gibi kontroller daha kolay bir hale de getirilecek.

Mesela artık hızlı ayarlar menüsü üzerinden direkt olarak medya kontrollerini tüm ayarlarıyla beraber kullanabileceksiniz. İşin daha da pratik bir hal alacağını söylemek bile yeterli.

Android 11

Yenilenmiş Bağlantı Tanıma Özelliği

Akıllı telefonunuzda yüklü olan uygulamaların daha zeki olacağını söylesek neler düşünürsünüz? Evet Android 11 sonrasında uygulamalar zeki bir hale gelecek. Tabii ki kısmen.

Bundan böyle mobil uygulamalar bağlantılarınızı düzenli olarak kontrol edebilecek. Diyelim ki telefonunuzda yüklü bir uygulama internet kullanıyor. Uygulama kullandığınız bağlantıyı anlık olarak analiz ederek mobil veride sürpriz harcamalarla karşılaşmanızı engelleyecek.

Karanlık Mod – Artık Daha Karanlık

Karanlık mod geldi geleli bir trend içerisine girdi. Herkes karanlık mod kullanıyor, uygulamalar bir bir karanlık mod güncellemeleri yapıyor. iOS için aynı Android için de aynı. Karanlık mod kullanımı bu kadar yüksek olunca ve bu moda ilgi yoğun olunca, Google yeni bir sistem geliştirmeye, daha doğrusu mevcut sistemi güncellemeye karar vermiş.

Artık akıllı karanlık mod geliyor. Cihazınız hangi dönemlerde karanlık moda alınsın, kaç saat karanlık mod düzeninde kalsın tüm bunları ayarlayabileceksiniz. Süre seçimi tamamen kullanıcı özelinde olacak.

Android 11

Geliştirilmiş Geri Dönüşüm Kutusu

Android 11 ile veri silmek kontrol altına alınıyor. Diyelim ki telefonda olan bir belgenizi ya da herhangi bir dosyanızı sildiniz. Bu direkt olarak silinmeyecek. Güncelleme sonrasında telefona aktif bir şekilde çalışan geri dönüşüm kutusu eklenecek.

Geri dönüşüm kutusunu kullanıcı istediği gibi kullanabilecek. Verileri tamamen silebilirsiniz. Tam tersi bir durum da geçerli olabilir. Verileri sildiğiniz gibi geri yüklenmesini de sağlayabilirsiniz. Kontrol yine sizin elinizde olacak.

İlginizi Çekebilir: Samsung Galaxy S20 FE Belli Olan Tüm Özellikleri

Kablosuz Şarj Cihazları için Yeni Düzenleme

Android 11 günlük kullanımlarda artı sağlayacak gibi büyük sorunları da çözecek. Size bir hikaye anlatayım. Telefonunuz kablosuz şarj destekli ve telefonunuzun şarj etmek için kablosuz şarj pedi kullanıyorsunuz. Acil bir işiniz var ve telefonunuzun şarjı yok. siz hazırlanırken telefonu şarj standı üzerine koydunuz.

Eğer telefon kablosuz şarj standına tam oturmamışsa ne yazık ki şarj olmuyor. Siz telefonun şarj olduğunu zannediyorsunuz ve çıkarken telefonu alıyorsunuz. Bir bakıyorsunuz ki şarj yok. :) İşte bu küçük ayrıntıları iyileştirmek isteyen Google bir düzenleme ile Android 11 işletim sistemine bunun için bildirim özelliği ekledi. Artık telefon kablosuz şarj cihazına tam oturmadıysa uyarı verecek.

Android 11

Akıllı Ev Ağı Oluşturma Sistemi

Akıllı ev sistemleri için farklı araçlar var. Araçlardan kasıt farklı uygulamalar. Apple’ın bir uygulaması var Xiaomi’nin Mi Home isimli bir uygulaması var gibi gibi. Şimdi Android 11 ile beraber Android telefon kendisinen akıllı ev sistemlerini kontrol edebilecek. Bunun için bir uygulamaya ihtiyacınız kalmayacak.

Evinizdeki akıllı ev eşyalarını eşleştireceksiniz. Eşleştirme sonucunda, cihazlar telefondan kontrol edilebilecek ve tüm cihazlar birbirlerine bağlanabilecek. Ayrıca cihazların tek bir senkron içerisinde çalışması da sağlanacak. Akıllı cihaz kontrolleri çok daha detaylandırılabilir. Çünkü Google’ın bu konuya ciddi anlamda eğilim gösterdiği anlaşılıyor. Hele ki yayınlanan menülerden.

Android 11 ile Yeni Bildirim Çubuğu

Yeni işletim sistemiyle beraber bildirim çubuğu sistemi gelişecek. Çok ağır bulunan eski bildirim çubuğu sistemine göre artık bildirimler akıllı olarak sınıflandırılabilecek. Kullanıcılar gelen bildirimleri bir sıralama içerisinde görebilecek.

Etkileşiminizin yüksek olduğu uygulamalar için aldığınız bildirimler, üst sıralarda gösterilecek. En çok kullandığınız uygulamalardan bildirim geldiği zaman, üst sırada bu bildirimler gösterecek. alt sıralarda ise diğer bildirimler gösterilecek. Sıralama bir düzen içerisinde olacak ve akıllı sıralama yapılacak.

Ayrıca gelen bildirimler üzerinden kolayca konuşma baloncukları da açılabilecek. Böylece uygulamalara da kolayca ulaşım sağlayabileceksiniz. Farklı bir uygulama kullanıyorsanız bu uygulamadan çıkmaya da gerek kalmayacak.

Android 11

Klavye Bölümünde Yeni Güncellemeler

Android 11 sonrasında akıllı telefon klavyeleri de geliştiriliyor. Otomatik doldurma özelliği giriş düzenleme özelliği, ses gibi butonların değiştiğini göreceğiz ve klavye önerileri de geliştirilecek.

Güvenlik Sisteminde Yeni Düzenleme

iOS işletim sistemi gizlilik özellikleri konusunda adım atar da Android işletim sistemi bu konuda bir düzenleme yapmaz mı? Tabii ki yapacak. Yeni işletim sistemi sürümüyle beraber artık uygulamalara verilen izinler düzenlenebiliyor olacak. Daha fazla kontrole erişeceğiniz izinler üzerinde tam yetkili olacaksınız.

Diyelim ki bir uygulamayı kullanmak istediğiniz zaman uygulama sizden izin istedi. Uygulamanın sizden istediği izinleri siz ayarlayacaksınız. İzinleri verirken de tek seferlik izin verme gibi bir özellik olacak. Tek seferlik verilecek olan izin, uygulamayı kullandığınız zaman vereceğiniz iznin geçerli olmasını sağlayacak.

Diyelim ki siz uygulamaya izin verdiniz. İstediğiniz zaman da bu izinleri iptal edebileceksiniz ayrıca sistem otomatiğe bağlanacak. Erişim izinlerini verdiğiniz uygulamalar bir süre kullanılmadığı zaman, işletim sistemi arkadan uygulamanın sizi izlemesini engellemek için izinleri otomatik olarak iptal edebilecek.

Böylece unuttuğunuz ya da uzun süredir kullanmadığınız uygulamaların konumunuzu izlemesi, kameranıza erişmesi gibi işlemlerde engellenmiş olacak.

Android 11

Sistem Bildirimleri için Yeni Dönem

Android 11 işletim sisteminden önce de uygulama bildirimleri kaldırılabiliyordu. Yani istediğiniz herhangi bir üçüncü parti uygulamadan bildirim almamayı seçebiliyordunuz. Fakat bu sistem bildirimleri için geçerli değildi.

Mesela telefonun şarj durum bildirimi ya da Bluetooth bildirimi gibi sistem bildirimleri kapatılamıyordu. Şimdi bunlarda kapatılabilir hale getirilecek. Kullanıcılar bildirimler konusunda tam erişime sahip olacak. Bildirim özelleştirmeleri boyut atlamış olacak.

Kablolu İnternet Bağlantısı Dönemi Geliyor

Android 11 öncesinde telefonunuzu internete bağlanmak için kullanabileceğiniz iki farklı yöntem vardı. Bunları bilmeyen yoktur herhalde diye düşünüyorum. Bu iki yöntem arasında Wi-Fi ve mobil veri sisteminin olduğunu görüyoruz. İki farklı sistemin olduğu ve bunun değişmeyeceğini düşünüyordu.

Ama Google farklı bir adım attı. Artık kullanıcıların kablolu bir şekilde internete bağlanması da destekleniyor. Bu sayede kullanıcılar telefonları çok farklı amaçlar için de kullanabilecek ama bu yeni bir aygıt geliştirilmesi gerektiğini gösteriyor. Telefona kablolu bağlantı sağlayacak olan yeni bir dönüştürücü gerekiyor.

Android 11

Uçak Modu Sistemi Yenilendi

Telefonunuzu uçak moduna almanız, telefonunuzun sisteminin değişmesine neden oluyor. Tüm bağlantılar engelleniyor. Bu şekilde telefon sinyal yaymasının önüne geçiliyor. Fakat bu durumda Bluetooth bağlantısında da sorun yaşanabiliyor.

Kullanıcılar kablosuz cihazlarda kullanım sorunları yaşayabiliyor. Böyle bir sorun olduğu fark eden Google, Android 11 ile bunu değiştiriyor. Artık uçak modunu açmış olsanız bile, telefonunuzun Bluetooth bağlantısı kesilmeyecek ve sağlıklı bir bağlantı kurulabilecek.

Son Kullanılan Uygulamalar için Ayrı Bir Menü

Android 11, uygulama menülerinde de bir dizi değişiklik getiriyor. Bu değişikliklerin başında son kapatılan uygulamalar sistemi geliyor. Yeni bir uygulama menüsü sayesinde kullanıcılar son kapattıkları uygulamaları bir arada görebilecekler. Eğer bir uygulamayı yanlışlıkla kapatmışsanız, hemen erişebileceksiniz.

Kapatılan uygulamaların gösterileceği menünün özelleştirmeleri de olacak. Burada yeni butonlar bulunacak ve bu yeni butonlarla geri al tuşları da kullanılabilir olacak.

Android 11

Ekran Kaydedici Sisteme Dahil Ediliyor

Çoğu akıllı telefonda arayüzün işletim sistemi kaynaklı olan ekran kaydedici özelliği var. Huawei, Xiaomi gibi akıllı telefonlarda bu özelliği kullanabiliyorsunuz. Samsung için de yine aynı durum geçerli.

Bu özellik birçok akıllı telefon arayüz sürümü nedeniyle gerçekleştirilebiliyor ama bunun yanında, yardımcı uygulamalar da bulunuyor. Yardımcı uygulamalar sayesinde ekran kaydını kullanabiliyorsunuz ama artık Android 11 ile bu özellik dahili olarak sunulmaya başlayacak.

Ses Butonları Değişiyor

Android 11 sonrasında fiziksel butonların sistemi de değişiyor. Ses açma ya da kısmak için fiziksel tuşa bastığınız zaman çıkan bir çubuk var. Bu çubuk yenileniyor. Bu çubukla beraber sistem biraz daha özelleştirilmiş oluyor. Hem tasarım açısından hem de işlevsellik açısından bu bölüm daha zengin bir hale getirilmiş olacak.

Android 11

Android 11 ile Yeni Resim İçerisinde Resim Özelliği

Android işletim sisteminde resim içerisinde resim PiP özelliği kullanılabiliyor. Fakat bu özellik daha da geliştiriliyor. Mevcut kullanımda belli boyutlarda resim içerisinde resim özelliğini kullanabiliyordunuz.

Artık kullanıcılar istedikleri gibi resim içerisinde resim boyutlarını ayarlayabilecekler ve düzenlemeler yapabilecekler. Güzel bir artı olduğunu düşünebiliriz. Ama ne kadar aranıyordu derseniz çok beklenen bir özellik değildi.

Android 11 Güncellemesi Ne Zaman Gelir?

En çok merak ve sorulan bölüm. Android 11 yeniliklerini anlattık ama güncellemeler ne zaman gelecek? Güncellemeler Xiaomi, Pixel gibi telefonlar için yayınlanmaya başladı bile.

Birçok telefon güncellemeyi 2020 yılı bitene kadar alacak. Diğer birçok telefon de 2021 yılının ilk çeyreğini bekleyecek. Parça parça güncelleme yayınlanıyor ve tabii ki markaların buradaki rolü çok önemli. Markaların önce güncellemeyi kendi arayüzlerine uygun hale getirmesi gerekiyor.

Android 11

Android 11 Hangi Telefonlara Gelecek?

Resmi açıklamalar henüz yayınlanmadı ama tahminler ve daha önce verilen ipuçlarına göre hangi markaların hangi akıllı telefonlarının güncellemeyi alacağı az çok biliniyor. Şimdi bu markalara ve telefonlarına geçelim. Beklenen tüm modelleri markalara göre açıklayacağız.

Android 11

Android 11 Alacak Samsung Telefonlar

Orta sınıflar için güncelleme alacak modeller de var, amiral gemisi modeller içerisinde güncelleme alacak olan akıllı telefon modelleri de var. Tabii i daha çok amiral gemisi modeller de bekleyin. Android güncellemeleri geldiği zaman önce amiral gemisi modellere geliyor.

 • Galaxy A31
 • Galaxy A40
 • Galaxy A41
 • Galaxy A42 5G
 • Galaxy A50
 • Galaxy A50s
 • Galaxy A51
 • Galaxy A51 5G
 • Galaxy A60
 • Galaxy A70
 • Galaxy A70s
 • Galaxy A71
 • Galaxy A71 5G
 • Galaxy A80
 • Galaxy A8s
 • Galaxy A90 5G
 • Galaxy M01
 • Galaxy M11
 • Galaxy A01
 • Galaxy A10
 • Galaxy A10e
 • Galaxy A10s
 • Galaxy A11
 • Galaxy A20
 • Galaxy A20e
 • Galaxy A20s
 • Galaxy A21
 • Galaxy A21s
 • Galaxy A30
 • Galaxy A30s
 • Galaxy Note 20
 • Galaxy Note 20 Ultra
 • Galaxy S20
 • Galaxy S20 Plus
 • Galaxy S20 Ultra (LTE/5G)
 • Galaxy Fold (LTE/5G)
 • Galaxy Z Flip (LTE/5G)
 • Galaxy Z Fold 2
 • Galaxy Tab S5e
 • Galaxy Tab S6
 • Galaxy Tab S6 Lite
 • Galaxy Tab S7
 • Galaxy Tab S7 Plus
 • Galaxy Tab A 10.1 2019
 • Galaxy Tab A 8.0 2019
 • Galaxy Tab A7
 • Galaxy Tab Active Pro
 • Galaxy M21
 • Galaxy M30s
 • Galaxy M31
 • Galaxy M40
 • Galaxy M51
 • Galaxy Xcover 4s
 • Galaxy Xcover FieldPro
 • Galaxy Xcover Pro
 • Galaxy S10e
 • Galaxy S10
 • Galaxy S10 Plus
 • Galaxy S10 5G
 • Galaxy S10 Lite
 • Galaxy Note 10
 • Galaxy Note 10 Plus (LTE/5G)
 • Galaxy Note 10 Lite

Android 11 Güncellemesi Alacak Google Telefonlar

Google telefonları paylaşmak ne kadar doğru bilemiyorum. Daha biz güncellemenin haberini bile vermeden Google güncellemelerini akıllı telefonlarına sundu bile.

Pixel akıllı telefon modelleri için çoktan gelen güncellemeler, hemen hemen tüm Pixel modellerine de ulaşmış oldu. Bu yönüyle Google zaten çok başarılı ama bir yandan da bu kadar hızlı güncelleme verilmesinin nedeni stok olarak güncellemelerin geliyor olması.

 • Google Pixel 4a
 • Google Pixel 4 XL
 • Google Pixel 4
 • Google Pixel 3a XL
 • Google Pixel 3a
 • Google Pixel 3 XL
 • Google Pixel 3
 • Google Pixel 2 XL
 • Google Pixel 2

Android 11 Alacak Xiaomi Telefonlar

Xiaomi akıllı telefonlar için çok iyi haberlerimiz yok. Diğer markalarla karşı karşıya getirildiği zaman, bazı önemli Xiaomi akıllı telefonlarının güncellemelerden mahrum kalacağı anlaşılıyor. Örnek mi istiyorsunuz Redmi Note 8. Güncelleme alması beklenen telefonlar;

 • Xiaomi Redmi K30 Pro
 • Xiaomi Redmi K20
 • Xiaomi Mi 9T
 • Xiaomi Poco F2 Pro
 • Xiaomi Redmi Note 9
 • Xiaomi Redmi Note 9 Pro
 • Xiaomi Redmi 9A
 • Xiaomi Mi 10
 • Xiaomi Mi 10 Pro
 • Xiaomi Mi 10 Ultra
 • Xiaomi Mi 10 Youth Edition
 • Xiaomi Mi CC 9 Pro
 • Xiaomi Mi Note 10
 • Xiaomi Mi Note 10 Pro
 • Xiaomi Mi Note 10 Lite

Android 11 Alacak Realme Telefonlar

Realme güncellemeler konusunda çok üzerinde durulan bir marka değil. Yine de Android güncellemelerini alıyor ve aslında sessiz ama iyi ilerliyor. Bu noktada yeni güncellemeyi alacak olan telefonlar da dikkat çekici.

 • Realme C11
 • Realme C12
 • Realme C15
 • Realme C3i
 • Realme V5 5G
 • Realme Narzo
 • Realme Narzo 10
 • Realme Narzo 10A
 • Realme X3
 • Realme X3 Super Zoom
 • Realme 7
 • Realme 7 Pro
 • Realme 6
 • Realme 6 Pro
 • Realme 6i
 • Realme 6S
 • Realme X50 5G
 • Realme X50m 5G
 • Realme X50 Pro 5G
 • Realme X50 Pro Player Edition
 • Realme C3
 • Realme 5
 • Realme 5 Pro (Realme Q)
 • Realme 5i
 • Realme 5s
 • Realme 3 Pro (Realme X Youth Edition)
 • Realme 3
 • Realme X2 Pro
 • Realme X2
 • Realme XT
 • Realme X

Android 11 Güncellemesi Alacak OnePlus Modelleri

OnePlus yine Google ile yakın ilişkiler içerisinde olan markalardan bir tanesi. Haliyle güncelleme alacak olan cihazların sayısı da bir hayli fazla.

 • OnePlus 7T Pro
 • OnePlus 7T Pro McLaren Edition
 • OnePlus 6
 • OnePlus 6T
 • OnePlus 6T McLaren Edition
 • OnePlus Nord
 • OnePlus 8
 • OnePlus 8 Pro
 • OnePlus 7
 • OnePlus 7 Pro
 • OnePlus 7 Pro 5G
 • OnePlus 7T

Android 11 Güncellemesi Alacak Huawei Telefonlar

Belki de güncelleme alıp almayacağı en çok merak edilen marka Huawei. Google ile yaşanan lisans sorunları nedeniyle Huawei bu işletim sistemini lisanslı olarak kullanamıyor. Google Play gibi servisler de yok. Buna rağmen yeni güncelleme Huawei akıllı telefon modellerine de gelecek. Honor telefonlar ve Huawei telefonlarda hangi modellerin güncelleme alacağına geçelim.

 • Honor 30 Pro
 • Honor 30 Pro+
 • Honor 30s
 • Honor 20
 • Honor 20 Pro
 • Honor 20S
 • Honor 9X
 • Honor 9X Pro
 • Honor 20 Youth Edition
 • Honor Play 4
 • Honor X10
 • Honor 30 Lite
 • Honor V30 Pro
 • Honor View 30 Pro
 • Honor V30
 • Honor View 30
 • Honor V20
 • Honor View 20
 • Honor 30
 • Huawei Mate 20
 • Huawei Mate 20 Pro
 • Huawei Mate 20 X
 • Huawei Mate 20 X (5G)
 • Huawei Mate 20 X (4G)
 • Huawei Mate 20 Porsche RS
 • Huawei Mate X
 • Huawei P40 Pro Plus
 • Huawei P40 Pro
 • Huawei P40
 • Huawei P40 Lite
 • Huawei P40 Lite 5G
 • Huawei P40 Lite E
 • Huawei Mate 30 Pro
 • Huawei Mate 30
 • Huawei Mate 30 RS Porsche design
 • Huawei P30 Pro
 • Huawei P30
 • Huawei Nova 7
 • Huawei Nova 7 Pro
 • Huawei Nova 7 SE
 • Huawei Nova 6
 • Huawei Nova 6 5G
 • Huawei Nova 5T
 • Huawei Nova 5
 • Huawei Nova 5 Pro
 • Huawei Nova 5Z
 • Huawei Nova 5i
 • Huawei Nova 5i Pro
 • Huawei Enjoy 20 Plus
 • Huawei Enjoy 10
 • Huawei Enjoy 10S
 • Huawei Enjoy 10 Plus

Android 11 Güncellemesi Alacak Oppo Telefonlar

Oppo akıllı telefonlar için alınacak olan güncellemeler de farklı bir önem arz ediyor. Çünkü bu telefonlar içerisinde Android akıllı telefonların en güçlülerinden biri var. Listelerde zirvede olan Find X2 modelinin bulunduğunu biliyoruz. Oppo’nun uygun fiyatlı telefonlarının sayısı da bir hayli fazla. Böyle bakıldığında güncelleme alacak olan akıllı telefonları bir hayli önemli.

 • OPPO K7 5G
 • OPPO A11
 • OPPO A53
 • OPPO A52
 • OPPO A72
 • OPPO A72 5G
 • OPPO A92
 • OPPO A92s
 • Oppo F17
 • Oppo F17 Pro
 • Oppo Find X2
 • Oppo Find X2 Pro
 • OPPO Reno serisi
 • OPPO Reno 2 serisi
 • OPPO Reno 3 serisi
 • OPPO Reno 4 serisi
 • OPPO Reno Ace serisi
 • OPPO Reno Ace 2 serisi
 • OPPO F11 serisi
 • OPPO F15
 • OPPO A9 2019
 • OPPO A9 2020
 • OPPO A9x
 • OPPO K3
 • OPPO K5

Android 11 Alacak Olan Vivo Akıllı Telefonlar

Vivo akıllı telefonlarda tabii ki yeni Android sürümünü alacak. Ama bu modellerin sayısı biraz az olacak.

 • Vivo NEX 3 5G
 • Vivo NEX 3
 • Vivo NEX Dual Display
 • Vivo iQOO Neo 855 Racing
 • Vivo iQOO
 • Vivo iQOO Pro 5G
 • Vivo iQOO Neo
 • Vivo iQOO Neo 855
 • Vivo iQOO Pro
 • Vivo iQOO Neo3 5G
 • Vivo iQOO 3 5G
 • Vivo NEX 3S 5G
 • Vivo V19
 • Vivo Y50
 • Vivo S6 5G
 • Vivo Z6 5G

Android 11 Güncellemesi Alacak LG Telefonlar

LG her ne kadar pazarda küçülmüş ve yeni akıllı telefon satışlarında zorlanmaya başlamış olsa da aslında Google ile çok iyi ilişkiler içerisinde olan markalardan bir tanesi.

Marka telefonlarına yeni güncellemeler vererek bunu zaten kanıtlamayı da başarıyor. Ha çok fazla telefon güncelleme alıyor mu almıyor. Çünkü çok fazla yeni model kalmadı. Arada makas biraz açılmış oldu.

 • LG Q51
 • LG K61
 • LG K51S
 • LG K41S
 • LG V60 ThinQ
 • LG V50 ThinQ
 • LG V50S ThinQ
 • LG G8X Thinq
 • LG G8S ThinQ
 • LG G8 ThinQ

Android 11 Güncellemesi Alacak Nokia Telefonlar

Nokia, geri dönüşünden sonra Google ile direkt anlaşma yapan bir marka. Marka direkt anlaşma yaptı ve telefonlarına Android güncellemelerinin geleceğine garanti verdi. Tüm telefonları için güncelleme geleceğinin garantisini veren markanın bunun için Android 11 alacak olan telefonlarının sayısı da oldukça fazla.

 • Nokia 6.2
 • Nokia 4.2
 • Nokia 3.2
 • Nokia 2.3
 • Nokia 2.2
 • Nokia 8.3 5G
 • Nokia 5.3
 • Nokia 1.3
 • Nokia 9 PureView
 • Nokia 8.1
 • Nokia 7.2

Android 11 Güncellemesi Alacak Asus Telefonlar

Asus çok yakın zamanda yeni modellere geçti ama bu yeni modeller dışında güncelleme alacak olan çok fazla bir akıllı telefon modeli yok. Sınırlı sayıda cihaz için güncelleme gelecek diyebiliriz.

 • Asus ZenFone 6
 • Asus ROG Phone 2
 • Asus ROG Phone 3
 • Asus Zenfone 7 Pro
 • Asus Zenfone 7

Android 11 Güncellemesi Alacak Motorola Telefonlar

Listemizin sonunda yer vereceğimiz akıllı telefonlar Motorola markasının telefonları olacak. Yine çok bir model yok.

 • Motorola One Action
 • Motorola One Action
 • Moto One
 • Moto One Power
 • Moto G7
 • Moto G7 Plus
 • Moto G7
 • Moto Z3
 • Moto Z3 Play
 • Motorola One Vision
 • Moto G8 Telefonları

Android 11 güncellemesi alacak olan akıllı telefonlar bunlar. Bunlar beklenen telefonlar. Resmi açıklamalara göre listeler değişiklik gösterebilecektir.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here